loading...

iASPI pro telefon s OS Android

android sirka number1 icon

Stáhněte aplikaci

 

number2 icon

Používáte úplně zdarma

Aplikaci stáhnete zdarma přímo z Vašeho telefonu s OS Android vyhledáním "iASPI" v aplikaci "Market" nebo kliknutím na dole uvedené odkazy.

K dispozici je česká a slovenská verze aplikace, a každá umožňuje přístup k legislativě dané země.
 

 

Po úspěšné instalaci můžete začít aplikaci používat a to  kdekoliv a kdykoliv zcela zdarma!

Jak aplikaci používat se dočtete dále na téhle stránce.

Česká verze

android store

Slovenská verze

android store
   
       
       

 

Popis aplikace

jakandro1Aplikace iASPI ve verzi pro telefony s OS Android umožňuje rychlý přístup ke kompletním platným a účinným právním předpisům ČR již od r. 1918 a výběrově i ke starším, a to nejen ze Sbírky zákonů či Sbírky mezinárodních smluv, ale i z dalších více než 90 zdrojů.

Na fungování aplikace je nutné mít připojení do internetu. Texty uložené v záložkách jsou dostupná i bez internetového připojení.

 

 jakandro-screen1

Vyhledávání

Úvodní vyhledávací maska umožňuje vyhledávat v databázi platných a účinných předpisů a to nejen uveřejněných ve Sbírce zákonů ale i v několika desítkách dalších zdrojů jako jsou například Sbírka mezinárodních smluv, věstníky Ministerstev apod.


Vyhledávat je možné podle konkrétního čísla předpisu, kde je možné zadávat číslo, rok a zdroj (40/1964 Sb.) nebo také jenom část čísla (40/1964, 40/, 40, atd.).


Druhou možností je fulltextové vyhledáváni v názvech předpisů kde je možné zadat hledaný výraz (občanský zákoník).


Poslední možností je prohledávání databázi předpisů pomocí fulltextu, kdy se zadaný výraz hledá v libovolné části předpisu (překážky v práci).

 jakandro-screen2

Informace o předpisu

Kliknutím na konkrétní předpis v seznamu výsledků se zobrazí okno s informacemi o předpise. V jeho horní půlce se zobrazují bibliografické informace jako je druh předpisu, název, datum schválení, rozeslání (uveřejnění) a datum nabití účinnosti nebo také název a číslo zdroje, kde byl předpis uveřejněn.


Spodní půlka pak obsahuje další navigaci, která umožňuje přejít na obsahové nebo paragrafové členění předpisu nebo rovnou na samotný text předpisu.


Poznámka: Pokud není k dispozici navigace, znamená to, že předpis neobsahuje textové znění.

 jakandro-screen3

Struktura obsahu předpisu

Obsah předpisu zobrazí rozdělení předpisu do jeho logické struktury, jako jsou částí, hlavy, oddíly a podobně. Tohle zobrazení slouží k rychlé orientaci v rámci oblastí, které daný předpis upravuje. Po kliknutí na vybranou část se zobrazí její text. Zobrazením konkrétní části je možné snížit objem přenesených dat a také rychlost načtení textu v případě dlouhých kodexů.


Poznámka: Obsahovou strukturu mají převážně velké a hlavní kodexy.


Poznámka: V případě, že jste hledali v textu předpisu, je obsah zredukován jenom na ty časti, které v sobě hledaný text obsahují.

 jakandro-screen4

Rozdělení podle paragrafů

Druhou možností zobrazení struktury předpisu je jeho paragrafové členění. Na rozdíl od obsahového členění se zobrazí jednotlivé paragrafy za sebou, které nejsou nijak seskupené do vyšších logických celků jako část, hlava, oddíl. Toto členění je vhodné v případě, že uživatel zná číslo paragrafu, který chce zobrazit.


Protože mnohé předpisy obsahují i stovky paragrafů, je seznam stránkován po 20 paragrafech. Listování v seznamu paragrafů umožňuje navigace v pravém horním rohu. Po kliknutí na tento ovládací prvek se zobrazí čísla paragrafů, která označuji první paragraf na zvolené stránce seznamu.

 

 jakandro-screen5

Text předpisu

Text předpisu zobrazí samotné znění hledaného předpisu. V případě, že k otevření textu předpisu došlo z informačního okna kliknutím na „Text předpisu", zobrazí se jeho celé znění. V případě, že k zobrazení došlo kliknutím z paragrafového nebo obsahového čelení, zobrazí se jenom konkrétní část předpisu.


Zobrazený text je vždy v účinném a platném znění k datu zobrazení.


Poznámka: Při dlouhých kodexech může zobrazení celého předpisu trvat několik sekund a délka načítání je závislá na typu datového připojení.

 

 jakandro-screen6

Uložení textu předpisu

Samotný text předpisu lze jednoduše uložit mezi oblíbené texty, kde jej později snadno najdete. Text předpisu Vám bude poté bude dostupný i bez připojení k internetu.

 jakandro-screen7

Hledání v textu

Zadejte hledaný výraz a vyberte si z výsledků předpis který vás zajímá. V textu předpisu, pak můžete přeskakovat po jednotlivých výsledcích hledání.


Text lze následně uložit do oblíbených i se zvýrazněním hledaného slova. Nemusíte tak znovu dohledávat požadovanou část.


Poznámka: Při fulltextovém hledání je potřeba zadávat výrazy s použitím diakritiky, protože systém hledá všechny tvary slov.

Máte vybráno

 x